چاپ لفاف های بسته بندی محصولات

3.5
(6)

لفاف بسته‌بندی نوعی پوشش برای بسته‌بندی کالاهای مختلف از جمله:مواد غذایی، دارو، پوشاک، لوازم خانگی و …. است، لفاف‌های بسته بندی پرکاربردترین سبک بسته‌بندی هستند که برای بسته‌بندی انواع کالاها مورد استفاده قرار می‌گیرد. لفاف‌های بسته‌بندی برای حفظ ثبات و نگهداری از محصولاتی با حساسیت‌های مختلف استفاده می‌شوند و موجب میشوند که مشتریان به محصولات سالم دسترسی پیدا کنند.


“لفاف چیست؟ به هر نوع بسته بندی که برای کالا ، مواد غذایی ، پوشاک و …. مورد استفاده قرار می گیرد را لفاف میگوییم، به طور مثال: سفره یکبار مصرفی که در یک بسته بندی قرار گرفته، به آن بسته بندی لفاف می گویم یا حبوباتی که در بسته بندی قرار گرفته خود بسته بندی را لفاف می گویم.”امروزه بسیاری از تولیدکنندگان از لفاف های نایلونی جهت بسته بندی محصولات خود استفاده می کنند. در اکثر موارد این لفاف ها به صورت طراحی شده و چاپ دار سفارش داده می شوند تا برای مشتری جذاب باشند، چرا که شکل ظاهری محصول نقش کلیدی در جلب اعتماد مشتری و القای حس کیفیت به او دارد. یک محصول که از نظر کیفی با محصولات مشابه خود برابری می کند، بدون داشتن یک بسته بندی پر رنگ و لعاب شانسی برای دیده شدن و خریده شدن توسط مشتری نخواهد داشت. به همین جهت لازم است تا از بسته بندی های نایلونی با طرح های زیبا و چشمگیر استفاده شود تا تاثیر کافی را روی مخاطب بگذارند.

در حال حاضر بیشتر مواد غذایی و مواد بهداشتی با سلفون بسته بندی می شوند، در صنایع غذایی جهت بسته بندی محصولات مختلف مانند: آجیل و خشکبار، چای و قهوه و انواع دمنوش ها و گیاهان دارویی، سبزیجات خشک و تازه، غلات و حبوبات، ادویه، شیرینی جات، انواع مواد غذایی پروتئنی آماده و نیمه آماده، سس ها و چاشنی ها، نوشیدنی ها و محصولات لبنی، انواع ترشی جات، خیار شور، زیتون، آلوچه و لواشک، انواع اسنک و تنقلات در لفاف های بسته بندی قابل انعطاف به صورت رول و با آنالیز و ساختار مختلف استفاده می گردنند.

مزایای لفاف بسته‌بندی

 • فاف‌های بسته‌بندی هزینه تولید کم‌تری نسبت به بسته‌بندی‌های سخت دارند.
 • لفاف‌های بسته‌بندی کارایی بیش‌تری نسبت به بسته‌بندی‌های سخت دارند.
 • لفاف‌های بسته‌بندی صرفه اقتصادی و سهولت بیش‌تری نسبت به بسته‌بندی‌های سخت دارند.
 • بسته‌بندی با لفاف‌ها بسیار پرسرعت و مقرون به صرفه است.
 • لفاف‌های بسته‌بندی وزن بسیار سبکی دارند.
 • لفاف‌های بسته‌بندی تازگی مواد غذایی را حفظ میکنند.
 • لفاف‌های بسته‌بندی قابلیت چاپ پذیری بالایی دارند.

تولید و چاپ لفاف های بسته بندی حبوبات تاپیکا

طراحی و چاپ لفاف اسمارتیز

طراحی و چاپ لفاف کاکائو

تولید و چاپ لفاف های بسته بندی حبوبات تاپیکا

انواع لفاف بسته بندی

لفاف بسته‌بندی بهترین جایگزین برای انواع بسته‌بندی سخت میباشد، اما برای بسته‌بندی هر نوع محصولی نمی‌توان از یک نوع پوشش استفاده کرد بنابراین برای بسته‌بندی محصولات به انواع مختلفی از لفاف بسته‌بندی احتیاج داریم. انواع این لفاف‌ها شامل:

لفاف بسته بندی خشکبار یکی از کالاهایی که اغلب با لفاف بسته‌بندی عرضه می‌شود خشکبار است. برای بسته‌بندی این محصولات معمولاً از انواع پلاستیک‌های پاکتی و رولی استفاده می‌کنند. ضمنا انواع بسته‌بندی‌های چیپسی هم در این بخش قرار می‌گیرند. این نوع لفاف‌ها هم در نوع شفاف و هم کدر و رنگی قابل عرضه هستند و بسته به سفارش شما توسط تولید کننده لفاف بسته‌بندی ارائه می‌شوند.
لفاف بسته‌بندی متالایز لفاف بسته‌بندی متالایز به معنی نوعی پوشش است که توسط فلز جلا داده شده است. به طوری که شما با دیدن این نوع لفاف‌ها یک طرف آنها را نقره‌ای می‌بینید که در فرایندهای صنعتی با استفاده از آلومینیوم به این صورت در‌ آمده است. این بسته‌بندی‌ها معمولاً برای مواد خوراکی کاربرد دارد و باعث افزایش مدت ماندگاری آنها می‌شود. این نوع لفاف و نوع قبلی برای اغلب محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرند و بسیار پرکاربردند.
لفاف بسته‌بندی چای کیسه‌ای لفاف بسته‌بندی از جنس Opp که به منظور تولید چای کیسه‌ای استفاده می‌شود بسیار مقاوم و چاپ پذیر است. همانطور که از اسم این نوع لفاف مشخص است، تنها برای عرضه محصولاتی مثل چای کیسه‌ای قابل استفاده است.

انواع چاپ لفاف بسته بندی

1-لفاف تک لایه(مناسب برای:آب معدنی،روغن مایع،لیبل ظروف،لیبل های پیچشی بسته بندی شکلات،لیبل بطری شیر،لیبل بطری نوشابه،لیبل بطری آب میوه،لیبل دوغ و لیبل ماءالشعیر و…)

لفاف های تک لایه
BOPP شفاف
BOPP متالایز
BOPP مات
BOPP مات

2-لفاف دو لایه(مناسب برای:موادغذایی خشک از جمله چای،لفاف بسته بندی حبوبات،لفاف سلفون بسته بندی ماکارونی،لفاف بسته بندی چیبس و پفک،لفاف بسته بندی شکلات،لفاف بیسکوییت،لفاف بسته بندی کیک،لفاف بسته بندی کلوچه،لفاف بسته بندی ادویه جات و …)

لفاف های دو لایه
OPP/OPP شفاف
OPP/OPP-met متالایز
OPP/CPP شفاف

3-لفاف سه لایه(مناسب برای:انواع مایعات مختلف از جمله: لفاف پاکت آب میوه،لفاف دوی پک،لفاف ساندیس و لفاف انواع نوشیدنی های پاکتی،لفاف بسته بندی سوپ نیمه آماده و مواد غذایی آماده طبخ،لفاف ساشه سس،لفاف ساشه آبلیمو،لفاف ساشه سرکه،لفاف ساشه روغن زیتون،لفاف ساشه روغن حیوانی،لفاف ساشه نسکافه،لفاف بسته بندی پودر قهوه،لفاف ساشه قهوه فوری و…)

لفاف های سه لایه
PET/AL/PE
PET/PET-MET/PE
BOPP/PET/PE
BOPP/PET-MET/PE

4-لفاف چهار لایه(مناسب برای:غذاهای آماده طبخ از جمله روغن،آبمیوه،سرکه،لفاف بسته بندی سوپ آماده،لفاف بسته بندی غذای کودک،لفاف بسته بندی شیر خشک،لفاف بسته بندی ساشه روغن زیتون،لفاف بسته بندی آب لیمو و محصولات مشابه و… )

لفاف های چهار لایه
PET/AL/PET/PE

5-لفاف تک لایه با لاک(مناسب برای:موادغذایی لبنی،ترشیجات،غذاهای نیمه آماده و…)

لفاف های تک لایه با لاک
AL/Laq
Al/Laq

لفاف های بسته بندی مواد غذایی

 • OPP: یکی از مهم‌ترین موارد در بسته بندی صنعتی خصوصا برای مواد غذایی است، در فروشگاه های مواد غذایی در بیش از ۷۰ درصد از بسته بندی ها از این ماده به صورت تنها یا لمینت شده استفاده می شود. حداقل ضخامت ۲۰ میکرون حداکثر ۴۰ میکرون مناسب برای بسته بندی حبوبات و قندو شکر و پودر ژله و …
 • CPP: فیلم cpp همانند فیلم opp است فقط با این تفاوت که به صورت تک لایه استفاده می شود و به صورت شفاف است و دلیل استفاده از این لایه بر روی بسته بندی افزایش استحکام و دوخت پذیری است ، فیلم های cpp به صورت تنها برای بسته بندی قابل استفاده نیست و فقط به صورت لمینت برای افزایش استحکام بسته بندی استفاده می شود. جنس نرم و کششی و ارتجاعی ، مناسب برای بسته بندی ماکارانی و کیک و کلوچه و ….
 • BOPP: سلفون متالایز یا همان پشت نقره ای که به BOPP معروف است نیز در صنعت بسته بندی کاربرد بسیار اساسی دارد، یکی بهترین مثال‌ها برای این نوع بسته بندی می‌توان به پاکت‌های بسته بندی چیپس اشاره کرد که از داخل نقره ای و از بیرون دارای چاپ است.
 • پرالایز: صدفی بوده و برای بسته بندی نمک و … استفاده میشود.

طراحی بسته بندی پاکت سه لایه میوه خشک کنزو

طراحی و چاپ لفاف چوب شور

طراحی و چاپ لفاف کاکائو

طراحی و چاپ لفاف بیسکویت کرمدار نگین

قیمت لفاف بسته بندی

با توجه به نوسان قیمت ها امکان درج قیمت در سایت وجود ندارد، جهت اطلاع از قیمت‌های به روز با ما تماس بگیرید.

چاپ لفاف بسته بندی تهران

کوشان مبین پایا ارئه دهنده خدمات چاپ لفاف های بسته بندی محصولات ، جهت ثبت سفارش لفاف بسته‌بندی و چاپ طرح مد نظر خود بر روی آن،و یا مشاوره تخصصی در خصوص چاپ و طراحی لفاف از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان ما تماس بگیرید:

021-26424350

021-26424801

 دانلود پی دی اف مقاله

لینک کوتاه مقاله: https://b2n.ir/q99040

این پست چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز 3.5 / 5. تعداد نظرات 6

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

4 پاسخ

 1. سلام و عرض ادب میشه لطف کنید بفرمایید که دستگاه چاپ لفاف بسته بندی و کاغذ لفاف بسته بندی که استفاده میکنید چی هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *